Organic supplements, certified natural cosmetics and more!
Welcome to R&C store!
Free shipping over €60.00

Dein Warenkorb

Dein Warenkorb ist leer

Undecided? Browse our bestsellers.

Kids' Daily Care

15 Ergebnisse

15 Ergebnisse

Petit&Jolie calendula balm – 0% parfume, 55 ml

€8,99

Stückpreis
€16,35 pro 100ml

€8,99

Stückpreis
€16,35 pro 100ml

Vitalkind Boy Hygiene Hand Gel | Alcohol-Free & On-the-Go — 40ml

Alcohol-free hand gel for sensitive boys' skin on the go

€4,79

Stückpreis
€11,98 pro 100ml

€4,79

Stückpreis
€11,98 pro 100ml

Vitalkind Girl Hygiene Hand Gel | Alcohol-Free & On-the-Go — 40ml

Alcohol-free hand gel for sensitive kids' skin on the go

€4,79

Stückpreis
€11,98 pro 100ml

€4,79

Stückpreis
€11,98 pro 100ml

Vitalkind Boy Milky Bubble Bath | Fun & Gentle Foam — 200ml

Gentle milky bubble bath for boys' skin

€13,16

Stückpreis
€6,58 pro 100ml

€13,16

Stückpreis
€6,58 pro 100ml

Vitalkind Girl Milky Bubble Bath | Fun & Gentle Foam — 200ml

Gentle milky bubble bath for girls' skin

€13,16

Stückpreis
€6,58 pro 100ml

€13,16

Stückpreis
€6,58 pro 100ml

Vitalkind Boy Moisturizing Face Cream | Hydrating & Protective — 50ml

Hyaluron & vitamin E face cream for sensitive boys' skin

€13,41

Stückpreis
€26,82 pro 100ml

€13,41

Stückpreis
€26,82 pro 100ml

Vitalkind Girl Moisturizing Face Cream | Hydrating & Protective — 50ml

Hyaluron & vitamin E face cream for sensitive girls' skin

€13,95

Stückpreis
€27,90 pro 100ml

€13,95

Stückpreis
€27,90 pro 100ml

Vitalkind Boy Vitamin Body Lotion | Soft & Nourishing — 200ml

Vitamin-rich body lotion for soft, nourished boys' skin

€17,45

Stückpreis
€8,73 pro 100ml

€17,45

Stückpreis
€8,73 pro 100ml

Vitalkind Girl Vitamin Body Lotion | Soft & Nourishing — 200ml

Vitamin-rich body lotion for soft, nourished girls' skin

€17,45

Stückpreis
€8,73 pro 100ml

€17,45

Stückpreis
€8,73 pro 100ml

ALVIANA All Over Aloe Vera Gel 100ml

Soothing 80% Organic Aloe Vera Gel for Sensitive Skin

€4,82

Stückpreis
pro

€4,82

Stückpreis
pro

Vitalkind moisturizing face cream for girls with packaging on a beige background
Vitalkind moisturizing face cream for girls on a pink background
Neu

Vitalkind Girl Moisturizing Face Cream | Hydrating & Protective — 50ml sale

Hyaluron & vitamin E face cream for sensitive girls' skin

Normaler Preis €13,95 €2,00

Stückpreis
€4,00 pro 100ml

Normaler Preis €13,95 €2,00

Stückpreis
€4,00 pro 100ml

Vitalkind Vitamin Body Lotion for boys with packaging on a beige background
Vitalkind Vitamin Body Lotion for boys on a blue background
Neu

Vitalkind Boy Vitamin Body Lotion | Soft & Nourishing — 200ml sale

Vitamin-rich body lotion for soft, nourished boys' skin

Normaler Preis €17,45 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Normaler Preis €17,45 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Vitalkind moisturizing face cream for boys with packaging on a beige background
Vitalkind moisturizing face cream for boys on a blue background
Neu

Vitalkind Boy Moisturizing Face Cream | Hydrating & Protective — 50ml sale

Hyaluron & vitamin E face cream for sensitive boys' skin

Normaler Preis €14,10 €2,00

Stückpreis
€4,00 pro 100ml

Normaler Preis €14,10 €2,00

Stückpreis
€4,00 pro 100ml

Vitalkind Milky Bubble Bath for boys with packaging on a beige background
Vitalkind Milky Bubble Bath for boys with packaging on a yellow background
Neu

Vitalkind Boy Milky Bubble Bath | Fun & Gentle Foam — 200ml sale

Gentle milky bubble bath for boys' skin

Normaler Preis €13,16 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Normaler Preis €13,16 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Jar of calendula balm with 'petit & jolie' branding on a beige background
Jar of calendula balm with 'petit & jolie' branding on an orange background
Neu

Petit&Jolie calendula balm – 0% parfume, 55 ml sale

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€3,64 pro 100ml

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€3,64 pro 100ml