Organic supplements, certified natural cosmetics and more!
Welcome to R&C store!
Free shipping over €60.00

Dein Warenkorb

Dein Warenkorb ist leer

Undecided? Browse our bestsellers.

Baby & Toddler

26 Ergebnisse

26 Ergebnisse

Petit&Jolie baby mineral sunscreen SPF 30 – 0% parfume, 100 ml

€17,99

Stückpreis
€17,99 pro 100ml

€17,99

Stückpreis
€17,99 pro 100ml

Petit&Jolie calendula balm – 0% parfume, 55 ml

€8,99

Stückpreis
€16,35 pro 100ml

€8,99

Stückpreis
€16,35 pro 100ml

Jar of calendula balm with 'petit & jolie' branding on a beige background
Jar of calendula balm with 'petit & jolie' branding on an orange background
Neu

Petit&Jolie calendula balm – 0% parfume, 55 ml sale

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€3,64 pro 100ml

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€3,64 pro 100ml

Petit Jolie belly balm jar with green label on a beige background
Petit & Jolie belly balm jar on a green background with 'Hello Beauty' branding.
Neu

Petit&Jolie belly balm, 90 ml sale

Nourishing body balm with organic argan & grape seed oil

Normaler Preis €15,29 €2,00

Stückpreis
€2,22 pro 100ml

Normaler Preis €15,29 €2,00

Stückpreis
€2,22 pro 100ml

Green packaging of Petit & Jolie shampoo and body bar on a beige background
Petit Jolie shampoo and body bar packaging on a green background
Neu

Petit&Jolie baby shampoo & body bar, 65g sale

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€3,08 pro 100g

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€3,08 pro 100g

Green tube of Petit Jolie nourishing cream on a beige background
Green tube of Petit Jolie nourishing cream on a teal background
Neu

Petit&Jolie baby nourishing cream, 75 ml sale

Normaler Preis €8,72 €2,00

Stückpreis
€2,67 pro 100ml

Normaler Preis €8,72 €2,00

Stückpreis
€2,67 pro 100ml

Petit & Jolie sunscreen tube on a beige background
Tube of Petit Jolie sunscreen on a yellow background
Neu

Petit&Jolie baby mineral sunscreen SPF 30 – 0% parfume, 100 ml sale

Normaler Preis €17,99 €2,00

Stückpreis
€2,00 pro 100ml

Normaler Preis €17,99 €2,00

Stückpreis
€2,00 pro 100ml

Orange box of petit & jolie massage oil on a beige background
Box of petit & jolie baby massage oil on a peach background
Neu

Petit&Jolie baby massage oil, 100 ml sale

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€2,00 pro 100ml

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€2,00 pro 100ml

Green packaging of Petit & Jolie konjac sponge with branding and product name.
White cleansing pad on a green background with text 'Soft, plant-based, gentle cleansing'.
Neu

Petit&Jolie baby konjac sponge – 0% parfum, 4g sale

Normaler Preis €6,26 €2,00

Stückpreis
pro

Normaler Preis €6,26 €2,00

Stückpreis
pro

Bottle of Petit & Jolie hair and body shampoo on a beige background
Bottle of Petit & Jolie hair and body shampoo on a light green background
Neu

Petit&Jolie baby hair & body shampoo, 200ml sale

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Green tube of Petit Jolie diaper cream on a beige background
Green tube of Petit é Jolie diaper cream on a blue background
Neu

Petit&Jolie baby diaper cream – 0% perfume, 75 ml sale

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€2,67 pro 100ml

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€2,67 pro 100ml

Purple body lotion tube with 'petit & jolie' branding on a beige background
Purple lotion tube with 'petit & jolie' branding on a purple background
Neu

Petit&Jolie baby body lotion, 150 ml sale

€2,00

Stückpreis
€1,33 pro 100ml

€2,00

Stückpreis
€1,33 pro 100ml

Bottle of Petit & Jolie bath oil on a beige background
Bottle of Petit & Jolie bath oil on a yellow background
Neu

Petit&Jolie baby Bath Oil, 200 ml sale

Normaler Preis €9,53 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Normaler Preis €9,53 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Petit & Jolie hand wash bottle on a beige background
Petit & Jolie hand wash bottle on a green background with text about gentle, natural cleansing.
Neu

Petit&Jolie hand soap 250 ml sale

pH-neutral natural hand soap — 100% natural, vegan

Normaler Preis €6,74 €2,00

Stückpreis
€0,80 pro 100ml

Normaler Preis €6,74 €2,00

Stückpreis
€0,80 pro 100ml

Petit&Jolie Baby Relaxing Bathtime Set

Natural Baby Bath Set for Sensitive & Eczema-Prone Skin

€19,10

Stückpreis
pro

€19,10

Stückpreis
pro

Petit&Jolie Pregnancy Oil, 100 ml

Natural skin oil with schizandra, frankincense & rosemary

€13,49

Stückpreis
€13,49 pro 100ml

€13,49

Stückpreis
€13,49 pro 100ml

Petit&Jolie hand soap 250 ml

pH-neutral natural hand soap — 100% natural, vegan

€6,74

Stückpreis
€2,70 pro 100ml

€6,74

Stückpreis
€2,70 pro 100ml

Petit&Jolie belly balm, 90 ml

Nourishing body balm with organic argan & grape seed oil

€15,29

Stückpreis
€16,99 pro 100ml

€15,29

Stückpreis
€16,99 pro 100ml

Petit&Jolie baby massage oil, 100 ml

€8,99

Stückpreis
€8,99 pro 100ml

€8,99

Stückpreis
€8,99 pro 100ml

Petit&Jolie baby body lotion, 150 ml

€9,53

Stückpreis
€6,35 pro 100ml

€9,53

Stückpreis
€6,35 pro 100ml

Petit&Jolie baby nourishing cream, 75 ml

€8,72

Stückpreis
€11,63 pro 100ml

€8,72

Stückpreis
€11,63 pro 100ml

Petit&Jolie baby diaper cream – 0% perfume, 75 ml

€8,09

Stückpreis
€10,79 pro 100ml

€8,09

Stückpreis
€10,79 pro 100ml

€6,26

Stückpreis
pro

Petit&Jolie baby shampoo & body bar, 65g

€8,09

Stückpreis
€12,45 pro 100g

€8,09

Stückpreis
€12,45 pro 100g

Petit&Jolie baby Bath Oil, 200 ml

€9,53

Stückpreis
€4,77 pro 100ml

€9,53

Stückpreis
€4,77 pro 100ml

Petit&Jolie baby hair & body shampoo, 200ml

€8,09

Stückpreis
€4,05 pro 100ml

€8,09

Stückpreis
€4,05 pro 100ml