Organic supplements, certified natural cosmetics and more!
Welcome to R&C store!
Free shipping over €60.00

Dein Warenkorb

Dein Warenkorb ist leer

Undecided? Browse our bestsellers.

Produkte

449 Ergebnisse

449 Ergebnisse

Petit&Jolie baby hair & body shampoo, 200ml

€8,09

Stückpreis
€4,05 pro 100ml

€8,09

Stückpreis
€4,05 pro 100ml

Bottle of Petit & Jolie hair and body shampoo on a beige background
Bottle of Petit & Jolie hair and body shampoo on a light green background
Neu

Petit&Jolie baby hair & body shampoo, 200ml sale

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€1,00 pro 100ml

€6,26

Stückpreis
pro

Green packaging of Petit & Jolie konjac sponge with branding and product name.
White cleansing pad on a green background with text 'Soft, plant-based, gentle cleansing'.
Neu

Petit&Jolie baby konjac sponge – 0% parfum, 4g sale

Normaler Preis €6,26 €2,00

Stückpreis
pro

Normaler Preis €6,26 €2,00

Stückpreis
pro

Petit&Jolie baby massage oil, 100 ml

€8,99

Stückpreis
€8,99 pro 100ml

€8,99

Stückpreis
€8,99 pro 100ml

Orange box of petit & jolie massage oil on a beige background
Box of petit & jolie baby massage oil on a peach background
Neu

Petit&Jolie baby massage oil, 100 ml sale

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€2,00 pro 100ml

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€2,00 pro 100ml

Petit&Jolie baby mineral sunscreen SPF 30 – 0% parfume, 100 ml

€17,99

Stückpreis
€17,99 pro 100ml

€17,99

Stückpreis
€17,99 pro 100ml

Petit & Jolie sunscreen tube on a beige background
Tube of Petit Jolie sunscreen on a yellow background
Neu

Petit&Jolie baby mineral sunscreen SPF 30 – 0% parfume, 100 ml sale

Normaler Preis €17,99 €2,00

Stückpreis
€2,00 pro 100ml

Normaler Preis €17,99 €2,00

Stückpreis
€2,00 pro 100ml

Petit&Jolie baby nourishing cream, 75 ml

€8,72

Stückpreis
€11,63 pro 100ml

€8,72

Stückpreis
€11,63 pro 100ml

Green tube of Petit Jolie nourishing cream on a beige background
Green tube of Petit Jolie nourishing cream on a teal background
Neu

Petit&Jolie baby nourishing cream, 75 ml sale

Normaler Preis €8,72 €2,00

Stückpreis
€2,67 pro 100ml

Normaler Preis €8,72 €2,00

Stückpreis
€2,67 pro 100ml

Petit&Jolie Baby Relaxing Bathtime Set

Natural Baby Bath Set for Sensitive & Eczema-Prone Skin

€19,10

Stückpreis
pro

€19,10

Stückpreis
pro

Petit&Jolie baby shampoo & body bar, 65g

€8,09

Stückpreis
€12,45 pro 100g

€8,09

Stückpreis
€12,45 pro 100g

Green packaging of Petit & Jolie shampoo and body bar on a beige background
Petit Jolie shampoo and body bar packaging on a green background
Neu

Petit&Jolie baby shampoo & body bar, 65g sale

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€3,08 pro 100g

Normaler Preis €8,09 €2,00

Stückpreis
€3,08 pro 100g

Petit&Jolie belly balm, 90 ml

Nourishing body balm with organic argan & grape seed oil

€15,29

Stückpreis
€16,99 pro 100ml

€15,29

Stückpreis
€16,99 pro 100ml

Petit Jolie belly balm jar with green label on a beige background
Petit & Jolie belly balm jar on a green background with 'Hello Beauty' branding.
Neu

Petit&Jolie belly balm, 90 ml sale

Nourishing body balm with organic argan & grape seed oil

Normaler Preis €15,29 €2,00

Stückpreis
€2,22 pro 100ml

Normaler Preis €15,29 €2,00

Stückpreis
€2,22 pro 100ml

Petit&Jolie calendula balm – 0% parfume, 55 ml

€8,99

Stückpreis
€16,35 pro 100ml

€8,99

Stückpreis
€16,35 pro 100ml

Jar of calendula balm with 'petit & jolie' branding on a beige background
Jar of calendula balm with 'petit & jolie' branding on an orange background
Neu

Petit&Jolie calendula balm – 0% parfume, 55 ml sale

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€3,64 pro 100ml

Normaler Preis €8,99 €2,00

Stückpreis
€3,64 pro 100ml

Petit&Jolie hand soap 250 ml

pH-neutral natural hand soap — 100% natural, vegan

€6,74

Stückpreis
€2,70 pro 100ml

€6,74

Stückpreis
€2,70 pro 100ml

Petit & Jolie hand wash bottle on a beige background
Petit & Jolie hand wash bottle on a green background with text about gentle, natural cleansing.
Neu

Petit&Jolie hand soap 250 ml sale

pH-neutral natural hand soap — 100% natural, vegan

Normaler Preis €6,74 €2,00

Stückpreis
€0,80 pro 100ml

Normaler Preis €6,74 €2,00

Stückpreis
€0,80 pro 100ml

Petit&Jolie Pregnancy Oil, 100 ml

Natural skin oil with schizandra, frankincense & rosemary

€13,49

Stückpreis
€13,49 pro 100ml

€13,49

Stückpreis
€13,49 pro 100ml

Piedi Foot Cream Moisturiser 100ml – Erboristeria Magentina

Botanical extracts | Intensive foot care | Deep nourishment

€12,32

Stückpreis
€12,32 pro 100ml

€12,32

Stückpreis
€12,32 pro 100ml

Two front-facing Piedi Foot Cream Moisturiser 100ml tubes by Erboristeria Magentina
Neu

Piedi Fußcreme Feuchtigkeitspflege 100 ml – Erboristeria Magentina 2er-Set

Botanische Extrakte | Intensive Fußpflege | Tiefenwirksame Pflege

€19,71

Stückpreis
€19,71 pro 100ml

€19,71

Stückpreis
€19,71 pro 100ml

Populeo Intimate Moisturiser with Hyaluronic Acid 50ml – Erboristeria Magentina

Hyaluronic Acid | Populeo botanical extract | Intimate care 50ml

€11,92

Stückpreis
€23,84 pro 100ml

€11,92

Stückpreis
€23,84 pro 100ml

Propolis Ointment 100ml – Erboristeria Magentina

Propolis Extract | Aloe Vera | Deep Protection | 100ml

€14,32

Stückpreis
€14,32 pro 100ml

€14,32

Stückpreis
€14,32 pro 100ml

Two front-facing Propolis Ointment 100ml tubes by Erboristeria Magentina
Neu

Propolis-Salbe 100 ml – Erboristeria Magentina 2er-Set

Propolis-Extrakt | Aloe Vera | Intensivschutz | 100 ml

€22,91

Stückpreis
€22,91 pro 100ml

€22,91

Stückpreis
€22,91 pro 100ml

PS19 Herbal Cream 100ml – Erboristeria Magentina

PS19 herbal complex | 19 botanical extracts | Revitalising

€14,32

Stückpreis
€14,32 pro 100ml

€14,32

Stückpreis
€14,32 pro 100ml

Pure Arnica Oil 50ml – Erboristeria Magentina

100% botanical | Arnica montana | Carrier oil 50ml

€12,72

Stückpreis
€25,44 pro 100ml

€12,72

Stückpreis
€25,44 pro 100ml

Two front-facing Pure Arnica Oil 50ml bottles by Erboristeria Magentina
Neu

Reines Arnikaöl 50 ml – Erboristeria Magentina 2er-Set

100 % pflanzlich | Arnica montana | Trägeröl 50 ml

€20,35

Stückpreis
€40,70 pro 100ml

€20,35

Stückpreis
€40,70 pro 100ml

Pure Eucalyptus Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Eucalyptus globulus | Essential oil 10ml

€7,60

Stückpreis
€76,00 pro 100ml

€7,60

Stückpreis
€76,00 pro 100ml

Pure Lavandin Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Lavandula hybrida | Essential oil 10ml

€10,32

Stückpreis
€103,20 pro 100ml

€10,32

Stückpreis
€103,20 pro 100ml

Pure Peppermint Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Mentha piperita | Essential oil 10ml

€10,80

Stückpreis
€108,00 pro 100ml

€10,80

Stückpreis
€108,00 pro 100ml

Pure Rosemary Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Rosmarinus officinalis | Essential oil 10ml

€10,32

Stückpreis
€103,20 pro 100ml

€10,32

Stückpreis
€103,20 pro 100ml