Organic supplements, certified natural cosmetics and more!
Welcome to R&C store!
Free shipping over €60.00

Your cart

Your cart is empty

Undecided? Browse our bestsellers.

Face Moisturisers

20 Results

20 Results

4 ELEMENTS FOR LIFE 24h Cream, 50 ml

Light 24h anti-aging face cream with organic aloe & hyaluronic acid

€15,13

Unit price
€30,26 per 100ml

€15,13

Unit price
€30,26 per 100ml

ALVIANA Ageless Q10 Day Cream, 50 ml

Anti-Wrinkle Day Cream with Q10, Organic Aronia & Hyaluronic Acid

€6,10

Unit price
€12,20 per 100ml

€6,10

Unit price
€12,20 per 100ml

Vitalkind Girl Moisturizing Face Cream | Hydrating & Protective — 50ml

Hyaluron & vitamin E face cream for sensitive girls' skin

€13,95

Unit price
€27,90 per 100ml

€13,95

Unit price
€27,90 per 100ml

SpiruSkin Balancing Cream | Mattifying & Balancing — 60g

Mattifying spirulina cream for oily & combination skin

€15,05

Unit price
per

€15,05

Unit price
per

SpiruSkin Intensive Cream | Deeply Regenerating & Nourishing — 50ml

Intensive spirulina cream for mature & very dry skin

€15,05

Unit price
per

€15,05

Unit price
per

ALVIANA Simply Pure 24h Cream, 50 ml

Minimalist 24h Face Cream for Sensitive & Reactive Skin

€5,35

Unit price
€10,70 per 100ml

€5,35

Unit price
€10,70 per 100ml

ALVIANA Happy Rose 24h Cream, 50 ml

24h Rose Face Cream with Organic Rose Water & Hyaluronic Acid

€5,52

Unit price
€11,04 per 100ml

€5,52

Unit price
€11,04 per 100ml

SpiruSkin Intensive Cream jar and packaging on a beige background
SpiruSkin Intensive Cream with packaging on a green background
New

SpiruSkin Intensive Cream | Deeply Regenerating & Nourishing — 50ml sale

Intensive spirulina cream for mature & very dry skin

Regular price €15,05 €2,00

Unit price
per

Regular price €15,05 €2,00

Unit price
per

SpiruSkin Balancing Cream jar and box on a beige background
SpiruSkin Balancing Cream with packaging on a teal background
New

SpiruSkin Balancing Cream | Mattifying & Balancing — 60g sale

Mattifying spirulina cream for oily & combination skin

Regular price €15,05 €2,00

Unit price
per

Regular price €15,05 €2,00

Unit price
per

SpiruSkin Active Moisturizing Gel 30 ml | Spirulina & Algae sale
New

SpiruSkin Active Moisturizing Gel 30 ml | Spirulina & Algae sale

Oil-free spirulina face gel for lightweight daily hydration

Regular price €23,40 €2,00

Unit price
per

Regular price €23,40 €2,00

Unit price
per

Vitalkind moisturizing face cream for boys with packaging on a beige background
Vitalkind moisturizing face cream for boys on a blue background
New

Vitalkind Boy Moisturizing Face Cream | Hydrating & Protective — 50ml sale

Hyaluron & vitamin E face cream for sensitive boys' skin

Regular price €14,10 €2,00

Unit price
€4,00 per 100ml

Regular price €14,10 €2,00

Unit price
€4,00 per 100ml

Vitalkind moisturizing face cream for girls with packaging on a beige background
Vitalkind moisturizing face cream for girls on a pink background
New

Vitalkind Girl Moisturizing Face Cream | Hydrating & Protective — 50ml sale

Hyaluron & vitamin E face cream for sensitive girls' skin

Regular price €13,95 €2,00

Unit price
€4,00 per 100ml

Regular price €13,95 €2,00

Unit price
€4,00 per 100ml

Vitalkind Boy Moisturizing Face Cream | Hydrating & Protective — 50ml

Hyaluron & vitamin E face cream for sensitive boys' skin

€13,41

Unit price
€26,82 per 100ml

€13,41

Unit price
€26,82 per 100ml

SpiruSkin Nutritive Cream — Value Bundle | 2 x 50ml

Rich spirulina cream to nourish & regenerate — Bundle & Save

€25,34

Unit price
per

€25,34

Unit price
per

GRN Moringa Day Cream,  COSMOS ORGANIC, 50 ml
New

GRN Moringa Day Cream, COSMOS ORGANIC, 50 ml

€24,34

Unit price
per

€24,34

Unit price
per

GRN For Men Face Cream Q10 Firming Skin Care Hemp & Hops,  COSMOS ORGANIC, 50 ml
New

€12,64

Unit price
per

SpiruSkin Active Moisturizing Gel — Value Bundle | 2 x 30ml

Lightweight spirulina gel for daily hydration — Bundle & Save

€37,44

Unit price
per

€37,44

Unit price
per

SpiruSkin Intensive Cream — Value Bundle | 2 x 50ml

Intensive regeneration for mature & dry skin — Bundle & Save

€28,51

Unit price
per

€28,51

Unit price
per

SpiruSkin Balancing Cream — Value Bundle | 2 x 60g

Mattifying & balancing for oily & combination skin — Bundle & Save

€27,52

Unit price
per

€27,52

Unit price
per

SpiruSkin Active Moisturizing Gel 30 ml | Spirulina & Algae

Oil-free spirulina face gel for lightweight daily hydration

€23,40

Unit price
per

€23,40

Unit price
per