Organic supplements, certified natural cosmetics and more!
Welcome to R&C store!
Free shipping over €60.00

Your cart

Your cart is empty

Undecided? Browse our bestsellers.

Hair Care

16 Results

16 Results

ALVIANA 3in1 Coco Hair Care, 150 ml

3-in-1 conditioner, mask & leave-in with organic coconut oil

€5,52

Unit price
€3,68 per 100ml

€5,52

Unit price
€3,68 per 100ml

ALVIANA Daily Care Micellar Shampoo, 200 ml

Gentle Micellar Shampoo for Sensitive Hair & Scalp — COSMOS BDIH

€3,62

Unit price
€1,81 per 100ml

€3,62

Unit price
€1,81 per 100ml

SPEICK Natural Aktiv Shampoo Regeneration & Care 75 ml

Regenerating Shampoo | Argan Oil & Black Oat | Dry Hair

€6,89

Unit price
per

€6,89

Unit price
per

ALVIANA Natural Volume Shampoo, 200 ml

Volume Shampoo with Organic Lemon Balm — Silicone-Free, COSMOS BDIH

€3,62

Unit price
€1,81 per 100ml

€3,62

Unit price
€1,81 per 100ml

SPEICK Men Shower Gel

Vitalising Hair & Body Shower Gel with Speick Plant Extract

€5,66

Unit price
per

€5,66

Unit price
per

SPEICK Natural Aktiv Shampoo Regeneration & Care 75 ml sale
New

SPEICK Natural Aktiv Shampoo Regeneration & Care 75 ml sale

Regenerating Shampoo | Argan Oil & Black Oat | Dry Hair

Regular price €6,89 €2,00

Unit price
per

Regular price €6,89 €2,00

Unit price
per

SpiruSkin Sensitive Hair & Body Shampoo | Gentle & Nourishing — 200ml sale
New

SpiruSkin Sensitive Hair & Body Shampoo | Gentle & Nourishing — 200ml sale

Gentle spirulina shampoo for sensitive skin & hair

Regular price €12,51 €2,00

Unit price
per

Regular price €12,51 €2,00

Unit price
per

Black tube of Kaerel Skin Care hair and body wash on a beige background
Black tube of KaeReL skin care product on a dark gray background
New

KAEREL HAIR & BODY WASH 200 ml sale

Regular price €8,09 €2,00

Unit price
€1,00 per 100ml

Regular price €8,09 €2,00

Unit price
€1,00 per 100ml

ALVIANA Natural Volume Shampoo, 200 ml sale
New

ALVIANA Natural Volume Shampoo, 200 ml sale

Volume Shampoo with Organic Lemon Balm — Silicone-Free, COSMOS BDIH

€2,00

Unit price
€1,00 per 100ml

€2,00

Unit price
€1,00 per 100ml

Hair care from Alviana

Micellar Shampoo & 3in1 Coco Hair Care Duo — NATRUE & BDIH

€7,62

Unit price
per

€7,62

Unit price
per

GRN Hair oil, COSMOS ORGANIC, 50 ml
New

GRN Hair oil, COSMOS ORGANIC, 50 ml

€9,94

Unit price
per

€9,94

Unit price
per

GRN Conditioner Gloss & Moisture, COSMOS ORGANIC, 200 ml
New

€16,54

Unit price
per

GRN Conditioner Repair & Care, COSMOS ORGANIC, 300 ml
New

€16,54

Unit price
per

Bio Men Kaerel set

€30,21

Unit price
per

€30,21

Unit price
per

KAEREL HAIR & BODY WASH 200 ml

€8,09

Unit price
€4,05 per 100ml

€8,09

Unit price
€4,05 per 100ml

SpiruSkin Sensitive Hair & Body Shampoo | Gentle & Nourishing — 200ml

Gentle spirulina shampoo for sensitive skin & hair

€12,51

Unit price
per

€12,51

Unit price
per