Organic supplements, certified natural cosmetics and more!
Welcome to R&C store!
Free shipping over €60.00

Your cart

Your cart is empty

Undecided? Browse our bestsellers.

Products

449 Results

449 Results

Orange box of petit & jolie massage oil on a beige background
Box of petit & jolie baby massage oil on a peach background
New

Petit&Jolie baby massage oil, 100 ml sale

Regular price €8,99 €2,00

Unit price
€2,00 per 100ml

Regular price €8,99 €2,00

Unit price
€2,00 per 100ml

Petit&Jolie baby mineral sunscreen SPF 30 – 0% parfume, 100 ml

€17,99

Unit price
€17,99 per 100ml

€17,99

Unit price
€17,99 per 100ml

Petit & Jolie sunscreen tube on a beige background
Tube of Petit Jolie sunscreen on a yellow background
New

Petit&Jolie baby mineral sunscreen SPF 30 – 0% parfume, 100 ml sale

Regular price €17,99 €2,00

Unit price
€2,00 per 100ml

Regular price €17,99 €2,00

Unit price
€2,00 per 100ml

Petit&Jolie baby nourishing cream, 75 ml

€8,72

Unit price
€11,63 per 100ml

€8,72

Unit price
€11,63 per 100ml

Green tube of Petit Jolie nourishing cream on a beige background
Green tube of Petit Jolie nourishing cream on a teal background
New

Petit&Jolie baby nourishing cream, 75 ml sale

Regular price €8,72 €2,00

Unit price
€2,67 per 100ml

Regular price €8,72 €2,00

Unit price
€2,67 per 100ml

Petit&Jolie Baby Relaxing Bathtime Set

Natural Baby Bath Set for Sensitive & Eczema-Prone Skin

€19,10

Unit price
per

€19,10

Unit price
per

Petit&Jolie baby shampoo & body bar, 65g

€8,09

Unit price
€12,45 per 100g

€8,09

Unit price
€12,45 per 100g

Green packaging of Petit & Jolie shampoo and body bar on a beige background
Petit Jolie shampoo and body bar packaging on a green background
New

Petit&Jolie baby shampoo & body bar, 65g sale

Regular price €8,09 €2,00

Unit price
€3,08 per 100g

Regular price €8,09 €2,00

Unit price
€3,08 per 100g

Petit&Jolie belly balm, 90 ml

Nourishing body balm with organic argan & grape seed oil

€15,29

Unit price
€16,99 per 100ml

€15,29

Unit price
€16,99 per 100ml

Petit Jolie belly balm jar with green label on a beige background
Petit & Jolie belly balm jar on a green background with 'Hello Beauty' branding.
New

Petit&Jolie belly balm, 90 ml sale

Nourishing body balm with organic argan & grape seed oil

Regular price €15,29 €2,00

Unit price
€2,22 per 100ml

Regular price €15,29 €2,00

Unit price
€2,22 per 100ml

Petit&Jolie calendula balm – 0% parfume, 55 ml

€8,99

Unit price
€16,35 per 100ml

€8,99

Unit price
€16,35 per 100ml

Jar of calendula balm with 'petit & jolie' branding on a beige background
Jar of calendula balm with 'petit & jolie' branding on an orange background
New

Petit&Jolie calendula balm – 0% parfume, 55 ml sale

Regular price €8,99 €2,00

Unit price
€3,64 per 100ml

Regular price €8,99 €2,00

Unit price
€3,64 per 100ml

Petit&Jolie hand soap 250 ml

pH-neutral natural hand soap — 100% natural, vegan

€6,74

Unit price
€2,70 per 100ml

€6,74

Unit price
€2,70 per 100ml

Petit & Jolie hand wash bottle on a beige background
Petit & Jolie hand wash bottle on a green background with text about gentle, natural cleansing.
New

Petit&Jolie hand soap 250 ml sale

pH-neutral natural hand soap — 100% natural, vegan

Regular price €6,74 €2,00

Unit price
€0,80 per 100ml

Regular price €6,74 €2,00

Unit price
€0,80 per 100ml

Petit&Jolie Pregnancy Oil, 100 ml

Natural skin oil with schizandra, frankincense & rosemary

€13,49

Unit price
€13,49 per 100ml

€13,49

Unit price
€13,49 per 100ml

Piedi Foot Cream Moisturiser 100ml – Erboristeria Magentina

Botanical extracts | Intensive foot care | Deep nourishment

€12,32

Unit price
€12,32 per 100ml

€12,32

Unit price
€12,32 per 100ml

Two front-facing Piedi Foot Cream Moisturiser 100ml tubes by Erboristeria Magentina
New

Piedi Foot Cream Moisturiser 100ml – Erboristeria Magentina x2 set

Botanical extracts | Intensive foot care | Deep nourishment

€19,71

Unit price
€19,71 per 100ml

€19,71

Unit price
€19,71 per 100ml

Populeo Intimate Moisturiser with Hyaluronic Acid 50ml – Erboristeria Magentina

Hyaluronic Acid | Populeo botanical extract | Intimate care 50ml

€11,92

Unit price
€23,84 per 100ml

€11,92

Unit price
€23,84 per 100ml

Propolis Ointment 100ml – Erboristeria Magentina

Propolis Extract | Aloe Vera | Deep Protection | 100ml

€14,32

Unit price
€14,32 per 100ml

€14,32

Unit price
€14,32 per 100ml

Two front-facing Propolis Ointment 100ml tubes by Erboristeria Magentina
New

Propolis Ointment 100ml – Erboristeria Magentina 2x set

Propolis Extract | Aloe Vera | Deep Protection | 100ml

€22,91

Unit price
€22,91 per 100ml

€22,91

Unit price
€22,91 per 100ml

PS19 Herbal Cream 100ml – Erboristeria Magentina

PS19 herbal complex | 19 botanical extracts | Revitalising

€14,32

Unit price
€14,32 per 100ml

€14,32

Unit price
€14,32 per 100ml

Pure Arnica Oil 50ml – Erboristeria Magentina

100% botanical | Arnica montana | Carrier oil 50ml

€12,72

Unit price
€25,44 per 100ml

€12,72

Unit price
€25,44 per 100ml

Two front-facing Pure Arnica Oil 50ml bottles by Erboristeria Magentina
New

Pure Arnica Oil 50ml – Erboristeria Magentina x2 set

100% botanical | Arnica montana | Carrier oil 50ml

€20,35

Unit price
€40,70 per 100ml

€20,35

Unit price
€40,70 per 100ml

Pure Eucalyptus Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Eucalyptus globulus | Essential oil 10ml

€7,60

Unit price
€76,00 per 100ml

€7,60

Unit price
€76,00 per 100ml

Pure Lavandin Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Lavandula hybrida | Essential oil 10ml

€10,32

Unit price
€103,20 per 100ml

€10,32

Unit price
€103,20 per 100ml

Pure Peppermint Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Mentha piperita | Essential oil 10ml

€10,80

Unit price
€108,00 per 100ml

€10,80

Unit price
€108,00 per 100ml

Pure Rosemary Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Rosmarinus officinalis | Essential oil 10ml

€10,32

Unit price
€103,20 per 100ml

€10,32

Unit price
€103,20 per 100ml

Pure Tea Tree Essential Oil 10ml – Erboristeria Magentina

100% pure | Melaleuca alternifolia | Essential oil 10ml

€10,24

Unit price
€102,40 per 100ml

€10,24

Unit price
€102,40 per 100ml

SANATUR Acacia Fibre Powder, organic, 200 g

Organic acacia fibre powder — soluble prebiotic for gut health

€9,50

Unit price
per

€9,50

Unit price
per

SANATUR Acacia Fibre Powder, organic, 200 g sale
New

SANATUR Acacia Fibre Powder, organic, 200 g sale

Organic acacia fibre powder — soluble prebiotic for gut health

Regular price €9,50 €2,00

Unit price
per

Regular price €9,50 €2,00

Unit price
per

Sanatur Antioxidant Collection: Astaxanthin, ZincSpirulina Acerola, Omega-3

Astaxanthin, Zinc & Omega-3 — natural antioxidants bundle

€58,19

Unit price
per

€58,19

Unit price
per

SANATUR Aqua Colorful Pepper Body Scrub

Regular price €9,86 €2,00

Unit price
per

Regular price €9,86 €2,00

Unit price
per